İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2356488 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0073 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 9 Yorum | Okunma 4774 Okunma | Yazar Yazan: halil | 17 Nisan 2008 20:00:23

İman edip iyi işler yapanların (geçmiş) kötülüklerini elbette örteriz ve onlara, yaptıklarının daha güzeli ile karşılık veririz.
(Ankebût Sûresi, 7. Ayet) 
 Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 
 
Hata işlemeye müsait bir şekilde yaratılan insan, beşeri özellikleri sebebiyle, zaman zaman kusur ve hatalar işleyebilir. Ancak, farkına vardığı zaman hemen ALLAH'tan af dilemesi gerekir. ALLAH, hatasının farkına varıp kendisine yönelen kimsenin hatalarını örter.
 

Tövbesi Kabul Olan Genç

 
Allahü  teâlâ,  peygamberi  Musa  aleyhisselâma hitap edip: (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefat etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu. Hazreti Musa, emir olunduğu mahalleye gitti. Oradakilere:
 

- Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefat etti mi? diye sorunca:

 
- Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefat etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fışkının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler. Musa aleyhisselâm:
 

Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler. Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü. Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı. Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:

 
- Ey Rabbim! Sen buyurdun ki, O "Benim dostumdur." İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir? Allahü teâlâ: (Ey Musa! insanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.
 
   

Yorumlar

ayhan { 23 Nisan 2008 13:36:41 }
ALLAH BİZLERİ AFFETSİN VE MUHAMMED EFENDİMİZE LAYIK KULLARINDAN ETSİN AMİN
ayşegül { 20 Nisan 2008 12:38:40 }
rabbim bol bol tövbe eden kullarından eğlesin , inşallah şeytanın hile ve tuzaklarına düşüp günah işlemeyelim ,HZ.MUHAMMED(s.a.v) efendimizin yolundan gidip bol bol sevap kazanalım ,bu dünya fani gerçek olan ahiret selam ve dua ile, KuTLU DOĞUM HAFTASI nedeniyle bol bol Selevat getirelim ,Rabbim şimdiden kabul etsin günahlarımızı af etsin amin...
yasin { 19 Nisan 2008 20:01:07 }
ALLAH razi olsun... selam ve dua ile...
numan boduç { 18 Nisan 2008 21:19:41 }
teşekkürler ALAH razı olsun
Myusuf { 18 Nisan 2008 15:23:53 }
Sa kardeslerim;

Süphesiz ki Allah Rahman ve Rahimdir! Gafur dur! Onun bu dünya da ki rahmeti ise sonsuz rahmeti umman denizinden bir damladir!
Kur´an- kerim bu yüzden besmeleyle ve ardindan da Fatiha suresi ile baslar, o yüzden Peygamber (sav) Alemlere rahmet olarak gönderilmis, sefkat peygamberidir.
Evet biz müslümanlar mahlukata sefkat gösterelim ki rabbimizde bize merhamet etsin günah ve ayiplarimizi örtsün!
Allah kardeslerinin günahini ve ayibini arastiranlari sevmez!
Herseyin acilacagi ortaliga dökülecegi, sirlarin ve icinizdekilerin disa vuracagi o günden sakinalim!, günahlara tövbe edelim !, onlari Lafzi celal ile örtelim insallah!!!
Selamlarin en güzeliyle,
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhü!!!
Diger Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA