İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2298788 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0078 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 9 Yorum | Okunma 4507 Okunma | Yazar Yazan: halil | 22 Mayis 2008 11:54:36

De ki: Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın!
(Müminun Sûresi, Ayet 118)

 
Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 

ATEŞ DÜNYADAN GİDİYOR

 

Abbasi'lerin ünlü halifesi Harun Reşid zamanında yaşamış olan Behlül Dana (VIII. yüzyıl) dönemin evliyasındandı. Zaman zaman aklından zoru olan kimselere has tavırlar takınır, herkes de bundan dolayı kendisini deli sanırdı. Ama bunu maksatlı yapardı. Behlül daima Harun Rediş'in yakınında bulunur, çeşitli sebepler hasıl ederek onu uyarırdı. Bir gün Behlül, üstü başı toz toprak içinde uzun bir yolculukan gelmiş olmanın belirtileri ile Harun Reşid'in huzuruna çıktı. Harun Reşid sordu:

- Be ne hal Behlül, nereden geliyorsun?

- Cehennemden geliyorum ey hükümdar.

- Ne işin vardı cehennemde?

- Ateş lazım oldu da ateş almaya gittim.

- Peki, getirdin mi bari?

- Hayır efendim getiremedim. Cehennemin bekçileriyle görüştüm, onlar "Sanıldığı gibi burada ateş bulunmaz, ateşi herkes dünyadan kendisi getirir" dediler.

 
 
BİR DUA

 

Ya Rabbi kimler doğru yolda ise, senin rızan kimlerle ise, bana onları sevmeyi, onlarla beraber olmayı nasip eyle.

 
 

Yorumlar

Hafız-ul Kur'an { 23 Mayis 2008 18:32:10 }
gerçekten güzel dua,kurandan ayet açıklamaları ve insanlığa ders vericek konular,sözler....Allah razı olsun hakkı ve emeği geçenşerden... SA
aynur { 22 Mayis 2008 20:02:33 }
Öncelikle her hafta gönderilen ayetikerimelerle kurmuş olduğnuz gönül kardeşliği ve hizmet lerinizden dolayı şükranlarımı sunuyorum.Peygamber efendimiz merhamet etmeyene merhamet edilmez buyurmuşlar.Yüce Allah dua ederkende rahmetine sığınmamızı buyuruyorlar(.Rabbim)ey bütün yarattıklarıyla birlikte benide terbiye eden,rahmetinle bu dünyada bütün mahlukatına merhamet edersin.taki yarattıkların içinde senin emirlerinden sorumlu olan kullarının ahiretini kurtarmaları için bile her an tövbe kapısını açık tutarsın.Beşer olarak bizler her an günah işlemeye yakınız .eğer senin Rahman ve Rahim sıfat tecellinden mahrum koyarsan iki cihandada halimiz ne olur.Sen o kadar merhametlisinki senden ne isteyeceğimizi,nasıl isteyeceğimizi,affına mazhar olabilmemiz için ne yapmamız gerektiğini bile yine sen öğretiyorsun.Senin affın bir kereye mahsus değildir.Merhametin ise sınırsızdır,karşılıksızdır.senıin merhametine mazhar olan kişi hayırlara gark olur.sana nekadar şüretsek azdır.şu anda bana senin kelamın üzerinde tefekkür etmek için vesile kıldığın bu kardeşlerimizde senin sınırsız merhametinle bu geceyi gaflette geçirmemem için ikramındır.vesile kıldığın kardeşlerimize vaad ettiğini ikram etve cümlemizi rahmetinden mahrum koyma,inşaallah.Cumanız mübarek olsun.Yüce Allahtan razı,Allah cc.ında razı olduğu kullarından olalım inşaallah.hizmetleriniz daimve Hakk katında makbul olsun .Allahın selamı,selameti üzerimize olsun.Saygılarımla .Aynur.
nilgunyalcin { 22 Mayis 2008 18:57:58 }
Allah razı olsun emeği geçen herkesten.. !
CAN DOSTLAR { 22 Mayis 2008 16:01:24 }
tesekkurler.rabbim kolaylik versin
MURAT { 22 Mayis 2008 14:08:14 }
DÜŞÜNEN İÇİN NE KADAR İBRETLİ BİR KISSA
Diger Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA