İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2282807 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

>>> Regaib Kandili Özel

Kategori Kategori: Diger Konular | Yorumlar 45 Yorum | Okunma 14642 Okunma | Yazar Yazan: halil | 01 Temmuz 2008 09:31:29

Regaib kandili, üç aylar olarak bilinen rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan feyizli bir maneviyat mevsimine girdiğimizin habercisidir.

Regaib Kandiliniz  Mübarek Olsun...

 

25 Haziran 2009 Perşembe – Regaib Kandili

 

 

 

Regaib kandili, ‘üç aylar olarak bilinen rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan feyizli bir maneviyat mevsimine girdiğimizin habercisidir.

 

Regaib, elde edilmesi arzu edilen değerler demektir. Bu mübarek gecede, Yüce ALLAH kullarına bol bol rahmet ve mağfirette bulunduğu için bu adı almıştır.

 

Üç aylar; insanların geçmişin muhasebesini yaparak geleceğe azim ve enerji dolu bir şevkle atılma fırsatı bulacakları, hata ve günahlardan temizlenip, hayırlı ve yararlı işlere yöneleceği bir zaman dilimidir.

 

Mübarek gün ve geceler, yaratılış gayemizi düşünmemiz, yaratan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi gözden geçirmemiz için bulunmaz fırsatlardır. Milletimizin ‘kandil’ olarak adlandırdığı bu geceler, yüreklerimizi ve geleceğimizi aydınlatan ışıklardır; kendimizi denetleme ve değerlendirmenin, bir beşer olarak ilahi kudret karşısındaki acziyetimizin şuurunda olarak taat, ibadet ve şükürlerimizi artırmanın, bir kere daha geçmişi düşünmemizin muhasebesini yapıp geleceğe hazırlıklı olmanın bir vesilesidir.

 

Bu mübarek geceden sonra yanlış ve kusurlarımızdan dönelim, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açalım, aramızdaki sevgi bağını, dayanışma ruhunu güçlendirelim, kırgın gönülleri barıştıralım...

 

 
Bugünün Feyzi üzerinize,

Rahmeti geçmişinize,

Bereketi Evinize,

 Nuru Ahiretinize,

 Sıcaklığı yuvanıza dolsun.

 

www.1hafta1ayet.com

 
 
Regaib Gecesi Namazı Nasıl Kılınır?

Regâib Gecesi Namazı: Bu geceyi ibâdetle geçirmenin sevabı pek çoktur. Bu gecede kılınacak namaz 12 rek’attir. Bu namazın kılınışı şöyledir:

Her rek’atta fatihadan sonra üç kadr suresi ile 12 adette ihlas suresi okunur. Her iki rek’atta bir selam verilerek 12 rek’at tamamlanır. On ikinci rek’at kılınıp selam verildikten sonra yerinden kalkmadan yetmiş kere “ Allahumme salli ala Muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi” denilir. Sonra secdeye varılır. Secdede yetmiş kere “ subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi” denir.

Sonra secdeden kalkılarak ettahiyyatta oturulur. Ve yetmiş kere “Rabbiğfir ve erham ve tecavez ta’lemü” dedikten sonra tekrar secde edilir. Secdede yetmiş kere “ subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi” dedikten sonra, isteklerimizi alemlerin Rabbine arz edilir. ( İhya ulumuddin, Bedir yayınları, 1974, c:1, s:555)
 

 Bilmiyenler için Kadr Suresi ve Anlamı PDF olarak tıklayın...


Yorumlar

bir kul { 26 Haziran 2009 00:27:35 }
ALLAH tüm müminleri bağışlasın sıkıntıları gidersin bu gecenin hürmetine tüm mümminleri her iki dünyada sevsin ve sevindirsin
berra { 25 Haziran 2009 13:41:37 }
tüm islam aleminin regaib kandili kutlu olsun. bu msjı okuyan herkes bana dua etsin lütfen. şimdiden tşkler
gülceran { 24 Haziran 2009 18:50:01 }
tüm islam aleminin mübarek kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını YÜCE RABBİMDEN niyaz ederim ALLAHIM yar ve yardımcınız olsun dualarınızda bizleride unutmayın

emir { 23 Haziran 2009 15:46:38 }
Allah razı olsun ....
ehsan { 23 Haziran 2009 08:35:37 }
Allah razı olsun dualarınızda bizleri de unutmayın inşaalah.....
Diger Sayfalar: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA