İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2830569 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0085 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 14 Yorum | Okunma 10929 Okunma | Yazar Yazan: halil | 08 Temmuz 2008 18:38:21

De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen ALLAH'a döndürüleceksiniz de, O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir.
(Cuma Suresi, 8. Ayet)

Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 
 

BİR HADİS

 

Resül-i Ekrem (s.a.v) :  ‚Dünya sevgisi, bütün hataların başıdır’ buyurmuşlardır.

 

 

İnsanın hayatı iki bölümden teşekkül etmiştir. Birincisi dünya hayatı, diğeri ise ahiret hayatıdır.

 

Dünya hayatı, insanın dünyaya gelişi ile başlar, insan için kaçınılmaz son olan ölüm ile tamam olur. Yüce ALLAH, ‘ Her canlı ölümü tadacaktır. Ancak kıyamet günü yaptığınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete sokulursa gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka birşey değildir.’ ( Al-i İmran Suresi, 185 ) buyurmuştur.

 

Ölüm ise, ALLAH’ın takdir etmiş olduğu ömrün sona ermesi demektir. Her canlı ALLAH’ın izni ile ölümü tadacaktır. ALLAH’tan başka her varlık ölümlüdür.

                                                                

    BİR NASİHAT

  

Ey Oğul! ( Ey Kızım! )

 

' İstediğin kadar yaşa, nasıl olsa bir gün öleceksin. Dilediğini sev, nasıl olsa bir gün ayrılacaksın. İstediğini yap, nasıl olsa bir gün hesabını vereceksin!'

                                                                                                                  İmam gazali

 
 

Yorumlar

aynur { 13 Temmuz 2008 10:00:14 }
Bu sure içerisinde yahudilerin Allah'ın en sevgili kullarının kendileri olduklarını ifade etmeleri üzerine, Allah cc. bu ayeti kerimeyi indirmiştir. bu nedenle eğer siz Allah'ın dostlarıysanız ve Allah'ta tek sizi seviyorsa seve seve ölümü isteyin. Allah kuluyla her an birliktedir. Kulun Allah'a vuslatı ölümle başlar. sizin iddialarınız ne olursa olsun ölümden sonra bütün gerçekler ortaya serilecek, yapmadıklarınızın ve yanlış yaptıklarınızın hesabı mutlaka görülecektir. Yüce Allah cümlemizi benlikten, isyandan korusun. affına mazhar olanlardan eylesin inşallah. Allah cümlenizden razı olsun, emeği geçen herkese saygılar, sevgiler. Aynur.
rahmet { 10 Temmuz 2008 14:16:38 }
RABBİMİZ bizlere günahlara düşmeden kalbimizi ÖLDÜRMEDEN capcanlı ve TERTEMİZ bir kalp ile O'nun huzuruna varmayı bizlere nasip etsin. inşeALLAH SİZLERİ ölümüde, hayatı da yaratan ALLAH' a emanet ediyorum. vesselam.
rasim parlak { 09 Temmuz 2008 21:41:42 }
Yorumu bilen kardeşlerimiz yapsınlar
Pay alabilene ne mutlu
yavuz { 09 Temmuz 2008 17:12:47 }
harika bi sözzz...
beyhan { 09 Temmuz 2008 15:32:56 }
ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN. FIRSAT BULDUKÇA SİTEYİ GEZİYORUM . BULMADIĞIMDA İSE SİZLER SAYESİNDE HAFTADA BİR DE OLSA OKUYABİLİYORUM .
TEŞEKKÜRLER
Di?er Sayfalar: 1. 2. 3.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA