İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2388283 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

Fatih sultan mehmet han

Kategori Kategori: Namaz ve Önemi | Yorumlar 6 Yorum | Okunma 7820 Okunma | Yazar Yazan: halil | 01 Subat 2007 21:49:59

Fatih Sultan Mehmet Han ve Ayasofya Hatirasi...

Fatih sultan mehmet han 1453’te istanbul’u fetih ettikten sonra Ayasofya kilisesi camiye çevrilmisti. Fatih sultan mehmet han ilk Cuma namazi kilmak için ayasofyada cemaatin basina geçmisti. Herkes namaza durmak için sultan’dan tekbir bekliyordu. Fatih; ‚ALLAHU EKBER ! diyerek tekbir aldi.

 
Ancak daha sonra tekrar tekrar tekbir aldigi gözlendi. Tam üç defa ALLAHU EKBER ! diyerek tekbiri yineledi. Bu duruma sasiran cemaat namazdan sonra koca sultan’in yanina geldi ve neden böyle birsey yaptigini sordular.
 
O büyük hünkar ise, ilk tekbirde ve diger tekbirlerde Kabe’yi karsimda göremedim. Ancak üçüncü tekbirden sonra kabe’yi karsimda gördüm. Acaba fetihten sonra kibirlendim mi ki ALLAH (c.c) bana ilk tekbirde Kabe’yi görmeyi nasip etmedi. Ama ALLAH’a sükür kibirlenmedim. Yine eskisi gibi Kabe’yi karsimda gördüm. ALLAH’a binlerce sükürler olsun. Diyerek cevap verir.

 

iste cihana hükmeden ecdadimiz, gücünü ALLAH ile olan irtibadan aliyor. Ve ilerliyorlardi. Zira en büyük güç sahibi ALLAH (c.c) idi. Gücünü O’ndan alani kimse duduramazdi.

Yorumlar

ersin dursun { 19 Mart 2007 23:38:15 }
böyle bir ecdadın zürriyeti olmak Allah'ın bize en güzel armağınlarındandır...Canımız Peygamerimizin dediği gibi..(İstanbul mutlak fethedilecektir. O'nu fetheden
komutan ne güzel komutan, onu fetheden asker ne güzel askerdir.)
Diger Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA