İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2298752 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0102 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 5 Yorum | Okunma 5525 Okunma | Yazar Yazan: halil | 07 Kasim 2008 11:26:46

Allah tan, geri çevrilmesi imkânsız olan bir gün gelmeden önce, Rabbinizin çağrısına uyun. O gün sizin için ne sığınacak bir yer vardır, ne de (günahlarınızı) inkâr edebilirsiniz!
(Şura Sûresi, 47. Ayet)


 Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz. 
 
 

HAYAT ve ÖLÜM

 

Varoluşumuz bize hayatı, hayat ise ölümü hatırlatmaktadır. Kuran-ı Kerim, hayatı ve ölümü yaratanın, her şeyi var eden ALLAH olduğunu ilan eder. Yüce ALLAH dünyada insanların güzel işler yapma hususunda birbirleriyle rekabet etmelerini sağlamak, kimlerin kendi emir ve yasaklarına uyarak daha güzel işler yapacağını ortaya çıkarmak için hayatı ve ölümü yarattığını bildirmektedir.

 
 
 

O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.(Mülk Suresi, 2. Ayet) ayet-i kerimesi, bize bahşedilen hayatın anlamsız bir var oluş olmadığını, ölümün ise sonu hiç olan bir yokuş anlamına gelmediğini, aksine hayatın, hayırlı faaliyetlerin yapıldığı bir alan, ölümün ise bu faaliyetlerimizin karşılığını bulacağımız ebedi varlık sahasına geçişi sağlayan bir dönüm noktasını ifade ettiğini hatırlatır. Hayat ve ölüm imtihan için yaratılmıştır; imtihan yeri ise dünyadır. Ölüm müminlere hayatın sorumluluğunu hatırlatır, onları iyi işler yapmaya teşvik eden bir uyarıcıdır.

 

Yorumlar

eylül { 12 Kasim 2008 19:53:28 }
Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber
hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber???
                                                                  N.F.K

Güzel hatırlatmalarınız için teşekkkürler.
Rızay-ı ilahiyi kazananlardan olmanız duasıyla...
ahmet { 09 Kasim 2008 09:51:24 }
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun 1Hafta1Ayet sayesinde daha çok bilgi sahibi oluyoruz içimiz ferahanıyor gözümüz gönlümüz acılıyor.
çöl çiceği { 08 Kasim 2008 18:25:59 }
bu qerçekten çok qüzel bi ayet okuyun konu başlıqı insanı çekiyor..duaya ençok ihtiyacımız olduqu bu zamanlarda ALLAH ın rahmeti merhameti üzerimize olsun.
Aynur { 08 Kasim 2008 03:39:28 }
selamün aleyküm .uzun bir ayrılık sonunda birlikte olabilmeyi nasib eden Rabbime Hamd olsun.Cumanız mübarek olsun.Biz cinleri ve insanlar Ancak bize kulluk etsinler diye yarattık. buyuran yüce .Allah.bu dünyadaki görevimizi ve karşılıklarını kuranı kerim ve hadiserlede Resulullah net bir şekilde açıklamışlardır.
cenetini yaratıp dolduracağını vaad eden yüce Allah cc.
cehennemini de dolduracağını vaad etmiştir. her ikiside Hakk ve gerçektir.yine açıkça bildirilmiştir ki onlar cehennemi görünce Ya rab .Bizi geri gönder de sana hayırlı ameller yapalım
artık geri dönüş yoktur
ömür sermayesi bitmiştir.öyleyse o gün gelmeden.
hiçbir şeyin sır kalmayacağı gün gelmeden nasihat dinlemeyenler den olmayalım inşaallah . sanal diyerek buraları hafife almayalım inşaallah.ben bizzat buraların ne kadar güzel olduğuna tanık oldum çok şükür Rabbimiz emirlerini anlayan .hal olarak yaşayan ve amelim ze muhtaç etmeden cennetini ikram ettiği camaliy le müjdeledi ği kullarından eylesin inşaallah.site sahibi kardeşlerimi zi hizmet kapısından cennetine kabul buyursun inşaallah.selametle kalın .Allaha cc emanet olun.Saygılarımla.Aynur.
saliha { 07 Kasim 2008 11:47:45 }
güzel.zaten hergün yüzlerce ayet okuyorumama sitede güzel allah razı olsun hayırlıcumalar
Diger Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA