İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2890260 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0112 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 10 Yorum | Okunma 7983 Okunma | Yazar Yazan: halil | 15 Ocak 2009 06:06:02

Yüce ALLAH (c.c) buyuruyor ki:
Evet, siz sabır gösterir ve Allah'tan sakınırsanız, onlar (düşmanlarınız) hemen şu anda üzerinize gelseler, Rabbiniz, nişanlı beş bin melekle sizi takviye eder.
(Al-i imran Suresi, Ayet 125)


Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.

ALLAH’IN YARDIMI ÇOK YAKINDIR

(ela) "Dikkat edin ki" (inne) "Muhakkak" (nasrallahi) "Allah'ın yardımı" (karib) "Yakın, gelecek" Yani çok yakın. Biliyorsunuz, (elemneşrah leke) suresini. (feinne meal usri yusran inne meal usri yusra) "Hiç şüphe yok ki, zorluğun yanında bir kolaylık var, zorluğun yanında bir kolaylık var" Yani sıkıntının, zorluğun yanından, arkasından Cenab-ı Hakk kolaylığı ihsan eder. Sabredenlere büyük mükafatlar var. Zaferin İslam'da, Kur'an-ı Kerim'de. Müslümanlara tavsiye edilen zafer kazanmak için edinilmesi gereken iki şartı nedir? Sabır ve takva. (in tesbiru ve tettegu) "mü'minler eğer sabrederseniz, takva ehli olursanız zafere erersiniz" deniliyor Kur'an-ı Kerim'de. (Prof. Dr.Es'ad Coşan 19. 12. 2000, Tefsir Sohbeti)

"Demek ki; acele etmeyeceğiz. Cenab-ı Hakk mü'min kullarına yardımını gönderir. Bu devirde de öyle, bizim ülkemizde de öyle. Dünyanın her yerinde böyledir. Sıkıntı çeken Müslümanlar sabretsinler, takvaya sarılsınlar, muttaki kullar olsunlar. Allah'ın yardımı yakın. (ela inne nasrallahi karib) Allah'ın rahmeti, yardımı, lutfu, keremi hepinizin üzerine olsun. (Prof. Dr.Es'ad Coşan 19. 12. 2000, Tefsir Sohbeti)

 
Peygamberimiz (s.a.v), “Bir yerde bir Müslümanın ayağına bir diken batarsa, diğer Müslüman o acıyı duymalıdır” buyuruyor...

Zalim güçlü olsada,
'dan büyük değil !
Enes (r.a)'dan, Resûlüllah (s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: "Sizden biriniz, kendisi için sevdiğini kardeşi için de sevmedikçe -hakkıyla- iman etmiş olamaz." (Buharı ve Müslim)

Allah'ın yardımı, Prof. Dr. M. Esad Coşan

Yorumlar

bahattin { 30 Ocak 2009 08:48:23 }
S.A. Allah razı olsun kardeşim çok güzel yazmışsın. Hem sizin yazınızdan hemde yorumlardan feyiz alıyoruz faydalanıyoruz. Birde site yetkilisinden trica etsek de kolay okumak için, yazıları büyütmek için bir büyütücü eklese. Daha iyi olur sanırım. Hepinizden allah razı olsun. Allaha emanetsiniz.
kuşcuhacı { 16 Ocak 2009 12:30:29 }
Müslümanların tek tesellisi müslümanların ölüleri cennete kafirlerin se cehenneme gidecektir ayeti kerimesidir dileğim tüm müslümanların birlik ve bereberlik içinde olmalarıdır malesef bunu başaramadık herşey lafda kalıyor inşallah bu beraberliği sağlarız selamlar
hatice { 16 Ocak 2009 07:49:50 }
inşallah bizde gazzedeki acyı hissedenlerden olabiliriz.bedenle olamasakta dualarımızla olmak ümidiyle.....
kul { 16 Ocak 2009 03:24:45 }
Amin
kul { 16 Ocak 2009 03:23:52 }
ALLAH c.c razi olsun dunyanizi ahiretinizi cennet eylesin
Di?er Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA