İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2356473 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0123 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 3 Yorum | Okunma 3667 Okunma | Yazar Yazan: halil | 01 Nisan 2009 13:45:40

Nefsanî arzulara, (özellikle) kadınlara, oğullara, yığın yığın biriktirilmiş altın ve gümüşe, salma atlara, sağmal hayvanlara ve ekinlere karşı düşkünlük insanlara çekici kılındı. Bunlar, dünya hayatının geçici menfaatleridir. Halbuki varılacak güzel yer, Allah'ın katındadır.
(Âl-i İmrân Sûresi, Ayet 14)

Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 

 
Müminin dili kalbinin arkasındadır.Konuşmak isterse önce kalbi ile düşünür sonra dile döker..Münafığın dili kalbinin önündedir.Bir şeyi aklına geldiği gibi söyler kalbi ile düşünmez

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ey Rabb'im! Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun… İç dünyamızı varlığının ziyasıyla nurlandır ve bizi Sensizliğin zulmetlerinden, zindanlarından halâs eyle ve eşiğine baş koymuş kapının şu sâdık kullarını yalnız bırakma. Sen’den kalblerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de hulûs istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahsen-i takvîm sırrını duyur   Ey Rabbim! Yüce Esmai Hüsnan hürmetine senden istiyorum.

 
 Ey Allah’ım! Senden başka ilah yoktur.
Ey Merhametli Rabbim! Yüce Kitabımız Kur’an’ı öğreten, affeden ve acıyan sensin.
 Ey mülkün ve kıyamet denilen dehşet verici günün sahibi ve hakimi Rabbim!.
Ey bütün eksik ve noksanlıklardan münezzeh, Malik, güven veren ve yüce olan Rabbim! Melik, Hak ve selam isimlerinin sahibi olan Allah, imansızların vasfından beridir.
 
 
Allah insanları kurtuluş yurduna çağırır.
Ey güven sağlayan, görüp gözeten, zor kullanma gücüne sahip yüce ve münezzeh RabbimSen ne güzel bir Mevla ve ne güzel bir yardımcısın.
 

Yorumlar

şule { 03 Nisan 2009 09:21:43 }
Çok faydalı bir videoydu. Haftanın ayet mealiyle de bi hayli bağlantılıydı. Paylaşanlardan Allah razı olsun be bizleride istifade edebilenlerden eylesin inş.
Ebubekir { 03 Nisan 2009 08:46:22 }
Allah hepinizden ve hepimizden razı olsun. cumamız mübarek olsun.
kuşcuhacı { 03 Nisan 2009 07:31:23 }
1 Hafta1 Ayet Hizmetlerine emeği geçen ve islamiyeti yaymada islamiyeti anlatmada müslümanlara dinlerini öğrenmelerinde hizmet veren sizlere ve tüm ekibinize ve diniyayın yapanlara RABBİM mutlaka hem bu dünyada hem öbür alemde mükafatlarını ecirlerini fazlasıyla verecek ve onları mem nun edecektir İNŞALLAH SELAM VE DUALARLA
Diger Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA