İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 2313793 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

<<< www.1hafta1ayet.com >>> ||| 0150 |||

Kategori Kategori: 1 Hafta 1 Ayet | Yorumlar 1 Yorum | Okunma 2595 Okunma | Yazar Yazan: halil | 12 Ekim 2009 00:36:36

Yüce ALLAH (c.c) buyuruyor ki:
Bismillâhirrahmânirrahîm (Rahmân ve rahîm olan ALLAH'ın adıyla)

Müminler, müminleri bırakıp inkârcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa ALLAH ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmanız başkadır. ALLAH, asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş ALLAH adır.
(Âl-i İmrân Suresi, Ayet 28)


 

          Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 
 
 
BİR HİKAYE, BİR YORUM

 

Nasreddin Hoca bir gün dostlarına: ‘ Ben ölecekmiyim?’ diye sorar.

‘O nasıl soru hocam öyle? Biliyorsunuz ki herkes ölecek’ der dostları. ‘Peki’ der hoca merhum, Benim cenaze namazımdan sonra hoca efendi size nasıl bilirsiniz? Diye soracak. Bu soruya ne cevap vereceksiniz?

 

‘Aman be hocam, nasıl cevap verebiliriz ki? Tabiki ‘iyi biliriz’ diyeceğiz derler. Bunun üzerine hoca efendi: Yahu dostlar, madem öldüğümde iyi biliriz diyecekseniz bunu ben yaşarken yüzüme karşı söylesenize!’ diyerek önemli bir gerçeği işaret etmektedir.

 

Yüreğimizdeki sevgiyi dile getirmek, takdirimizi ifade etmek konusunda yeterince rahat değiliz. Bu belki yetişme tarzımız ile alakalı bir konu ama buna rağmen Olaylara her zaman olumlu yönden bakmayı öğrenmeli, sevdiğimizi sevdiğimize söylebilmeliyiz!!!

 
 

BİR İŞİ MURAD ETME
OLDUYSA İNAD ETME
HAK'TANDIR O, REDDETME
MEVLA GÖRELİM NEYLER,
NEYLERSE GÜZEL EYLER....
 

Yorumlar

sema { 15 Ekim 2009 21:36:41 }
Resûl-i Ekrem Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) bir hadis-i şeriflerinde, meâlen "Sizden biri kardeşini seviyorsa, ona sevdiğini söylesin" buyuruyor.

Dille beyanın dışında, elbette ki sevgiyi ifade etmenin daha başka yolları da vardır. Mesela sevdiği kişinin arkasından dua etmek bu yolların en güzel ve en doğru vasıtalarından biridir. Fahr-ı Kainat Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem): "En süratle kabule karin olan dua, gaibin gaibe duasıdır." (Tirmizî, Birr 50) buyuruyor. Bir insanın, sevdiği bir arkadaşına, onun hiç haberi olmadan gıyabında dua etmesi, hem sevginin Allah için olduğuna bir delildir, hem de o iki kişi arasında sımsıcak bir muhabbetin tesisi adına çok önemli bir vesiledir. (BU GÜZEL ÇALIŞMALARINIZ HASEBİYLE RABBİM'DE SİZİ SEVSİN İNŞAALLAH.)
Diger Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA