İSTATİSTİKLER

9 kategori altında, toplam 364 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 3022481 defa okunmuş ve 2303 yorum yazılmıştır.

>>> Günlük ZİKİR (DERS)

Kategori Kategori: Diger Konular | Yorumlar 7 Yorum | Okunma 17553 Okunma | Yazar Yazan: halil | 20 Kas?m 2011 12:59:45

Selamların en güzeli ile Esselamü Aleyküm,

Sizlerde hergün Rabbimizi daha fazla zikretmek ve şükretmek isterseniz, bu günlük dersi uygulayabilirsiniz...

Selam ve Dua ile...

Günlük Virdler - Dersli olmayanlara...

 
 
 
 
1.      100 ‚Estağfirullah 'el azim ve etübü ileyh‘ (Bütün büyüklüklerin sahibi ve yüce olan Allah(c.c)’dan mağfiret diler ve beni affetmesini isterim )

 

 

 

2.      300 Kelime-i Tevhid ( LA İLAHE İLLALLAH )

 

 

 

3.    300 Salavat ( Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed ) ( Yarabbi Muhammed aleyhisselam ve aline salat ve selam olsun.)

 

 

 

4.      300 Subhanallahi vel-hamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber' (Allah eksik sıfatlardan beridir.Hamd Allah’ındır.Allah’tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür.)

 

 

5.       100  "Sübhanallahi ve bihamdihi, Sübhanallahil azim" (Allah'a hamd ederek onu noksanlıklardan tenzih ederim)

 

 

 

6.    100  "La ilahe illa ente, sübhaneke inni küntü minezzalimin" (Her Sıkıntının def‘i için) (Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ve tesbih ederim. Ben zalimlerden oldum. Enbiya Suresi, 87. Ayet )

 

 

İnnî kuntu minezzalimin - Ben zalimlerden oldum-" sözü günahı "itiraf" olduğu gibi, aynı zamanda "istiğfar" dır. Çünkü bu "itiraf" "mağfiret istemeyi kapsayan bir itiraf" tır.

 

 

 

7.      100  HASBUNALLAHU VE NİMEL VEKİL. "Allah bize yeter, o ne güzel vekildir"

 

 

 

8.      100 ´Lâ ilâhe illallâhu vahdehu lâ şerike leh, leh´ül- mülkü ve leh´ül-hamdü ve hüve alâ külli şey´in kadîr´ (ALLAH'dan başka ilah yoktur. O birdir; eşi ortağı yoktur. O her şeye kâdirdir. Gücü herşeye yeter. Allah´tan başka ma´bud yoktur. Allah birdir; O´nun ortağı yoktur. Mülk O´nundur ve hamd O´na mahsustur. O, herşeye kâdirdir)

 

 

 

9.      100  Lâ Hâvle ve lâ Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim  (Güç ve kuvvet, kudret ve hakimiyet yüce ve azametli olan ALLAH’ın izni ve yardımı ile işe yarar.)
 (En hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela ve musibet üzerinden kaldırılır)

 

 

 

10.  100 ihlas-ı Şerife

 

 

11.  "Bismillahillezi Lâ Yedurrü meâs mihi şey-ün fil-erdi ve lâ fissemai ve hüves semiül âliym"  (Yüce Allah'in ismiyle hareket ederim. O yüce Allah ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce Allah, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir. ) ( Bu dua sabah güneş doğmadan ve akşam güneş battıktan hemen sonra 3 defa okunur)   

 

 

 

12.  Sabah ve akşam namazını kıldıktan sonra hiç kimse ile konuşmadan yedi kere ‚ Allahümme ecirna minennar (Ya Rabbi, beni Cehennemden koru!)‘ de!

 

 

 

13.  Hergün mutlaka enaz bir günlük kaza namazı kılınmalı! (Fazlasını kılmak isteyen daha fazla kılabilir)

 

 

 

*** Sayılar Semboliktir: önemli olan, az da olsa bu tesbihleri çekip, ALLAH’ı anmak ve vakti değerlendirmektir!

 

 

ALLAH(c.c) hepimize hakiki iman, faydalı amel ve hayırlı akıbetler versin…

Hani İbrahim, İsmail ile birlikte evin (Kâbe’nin) temellerini yükseltiyor, “Ey Rabbimiz! Bizden kabul buyur! Şüphesiz sen hakkıyla işitensin, hakkıyla bilensin” diyorlardı.

 

 

 

“Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. Tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın.”

(Bakara Suresi, 127-128)

Yorumlar

Zeki { 04 Nisan 2012 08:06:50 }
"DEMİRCAN demiş ki:
ah bir yapabilsek bu vazifeyi" Evet, Allah(cc)'a bolca ibadetler yapmayı bir çok kul ister, ama yapamaz. Nedeni, sistemini uygulamadığından. Allah(cc)'a, O'nun istediği gibi kulluk yapmak, Yunus'ca davranmak ile olur. Yunus'u, YUNUS yapan Taptuk Emrenin verdiği receteyi uygulamaktır. Yani bir insan eğer, kendi-kendine ezkar/evrad ile meşgul olmak isterse, gereken sonucu alamaz. İlla bir mürşidin gözetiminde ibadetleri yapmak gerekir. Yunus gibi, Mevlana gibi. Hem bu sistemle, Allah(cc)'ın insana vereceği sevap (yardım),1'e10 değil, 1'100-700 (hatta daha fazlası) dır. Bu yardım iledir ki kişi, Allah(cc)'ın istediği gibi ibadet yapabilir.
"Her gün ''zikr'' yapılacaksa eğer, ''Kuran'' okunmalıdır, anlanmalıdır, yaşanmalıdır." demiş bir kardeşimiz. Kur'an'ı anlamak da mürşidin açıklamalarıyla mümkün.
O HALDE: Sahabenin Rasulullah (sav) ittiba' edip yaşadığı gibi, günümüz insanları da, bir mürşid-i Kamili Allah(cc)tan isteyip, ona tabi' olup, Kur'an'ı yaşamalıdırlar.
Ayşe koçlu { 02 Mart 2012 09:11:57 }
Rabbim bu zikirleri azda olsa sürekli yapmayı bizlere nasip etsin.Dünya meşguliyeti çok fazla
FAHRETTİN KÜÇÜK { 14 ?ubat 2012 10:47:24 }
Allah (c.c) razı olsun sizlerden...hem dünyada manevi mutluluğu, huzuru hem de ahiret hayatımızda gerekli olan ve Rabb''imin rızasını kazanabileceğimiz İlmi bilgiler mevcut bu sayfada...Rabb''im daim eylesin... bizlerede bu sayfadan faydalanmak ve öğrenmek, yaşamak nasip etsin...
Ömer Atçı { 24 Kas?m 2011 19:00:34 }
Allah (c.c.) Bu ve benzer zikirleri sürekli ihlas ile yapmayı hepimize nasip eylesi...Amin
DEMİRCAN { 21 Kas?m 2011 17:57:33 }
ah bir yapabilsek bu vazifeyi
Di?er Sayfalar: 1. 2.

 

Yorum YazınKalınİtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    

Arama ARAMA